Jak wypisać zaproszenie na ślub i wesele? 0

Organizacja wesela to nie tylko pięknie doświadczenie, ale także bardzo stresujący czas. Po wybraniu odpowiedniej sukni ślubnej, garnituru, znalezieniu dogodnej sali, cateringu, zarezerwowaniu DJ’a lub kapeli, a następnie po selekcji gości pojawią się kolejne duże zadanie – jak wypisać zaproszenie? Choć wiele osób może to zdziwić – zaproszenie na ślub to klucz do udanego wesela. Zaproszenie informuje gości o miejscu i godzinie uroczystości oraz uprzedza o najważniejszych szczegółach imprezy, tak aby mogli się odpowiednio przygotować. W tym artykule przygotowaliśmy zbiór porad, które pomogą w prawidłowym wypisaniu zaproszenia na ślub i wesele. Zasugerujemy także inne ciekawe, alternatywne rozwiązania, dzięki czemu każdy będzie mógł wedle własnych preferencji podzielić się z najbliższymi informacją, o tym cudownym dniu. 

Jak wypisać zaproszenie na ślub i wesele?

Wypisywanie zaproszeń ślubnych – to nie takie trudne 

Treść zaproszenia ślubnego to bardzo indywidualna sprawa, a pary młode są coraz kreatywniejsze w tej kwestii. Nadal dużą popularnością cieszą się zwięzłe formy, które zawierają tylko najpotrzebniejsze z punktu widzenia gości informacje. Można już również spotkać zaproszenia rymowane, całe książeczki z opowieścią lub inne twórcze formy np. list w butelce, który przybliża również motyw przewodni wesela. Tekst na zaproszenie na ślub powinien być przede wszystkim czytelny i w pełni zrozumiały. Podstawowe informacje, które muszą się znaleźć na takim zaproszeniu, to oczywiście informacja o tym, kto zaprasza kogo (z pełnym imieniem oraz odpowiednim tytułem, jeśli jest stosowany) oraz z jakiej okazji. Następnie gdzie odbędzie się wesele i o której godzinie. Dodatkowo para młoda może napisać, czy ma szczególne preferencje względem prezentów, ubioru gości, czy przewidują nocleg i/lub transport. To wszystkie najbardziej potrzebne informacje, do których można śmiało dodawać inne.

 

Oprócz samego tekstu, który jest oczywiście głównym elementem, warto zadbać o estetykę kartki, która w pełni spełni nasze wymagania. Obecnie ilość dostępnych wzorów jest potężna, a różnorodne przykłady zaproszeń można łatwo znaleźć w internecie. Zawsze warto się również zainspirować gotowymi wzorami zaproszeń na ślub, ponieważ może okazać się, że spełniają one w pełni oczekiwania Państwa Młodych. Jeżeli ktoś ma trudność z podjęciem decyzji lub tematyka wystroju wnętrza sali weselnej nie jest jeszcze znana, warto wybrać neutralne, sprawdzone opcje. Bezustannie od wielu lat królują niebieskie zaproszenia oraz inne w palecie beżu, pudrowego różu czy lawendy. Są to klasyczne kolory, które odpowiednio podkreślą wyjątkowy charakter tego wydarzenia. Kartki są wysyłane do gości z dużym wyprzedzeniem, dlatego nic się nie stanie, jeżeli będą one lekko odstawać wyglądem od finalnej aranżacji sali. Niemniej należy pamiętać, że informacje, które dostali goście, są już wiążące i bardzo dużym nietaktem byłyby jakiekolwiek zmiany. Zaproszone bliskie osoby często pochodzą z różnych miast, dlatego muszą wcześniej zaplanować wyjazd lub ewentualny urlop. Znając już te wskazówki, wypisywanie zaproszeń może okazać się przyjemną czynnością, ale tylko pod warunkiem, że zarezerwujemy sobie na to wystarczająco dużo czasu. 

 

Jak wygląda zaproszenie, czyli konkretne porady?

Jeżeli wybrali już Państwo idealny wzór zaproszenia, pora zastanowić się nad kluczową kwestią, którą jest oczywiście sama jego treść. Niestety, na to również nie ma jednej, gotowej zasady, choć istnieje kilka wskazówek, które mocno ułatwią wypisywanie zaproszeń na wesele dla rodziny i bliskich. Niektóre główne informacje muszą się znaleźć na takiej kartce, ale już ich forma jest dowolna. Jeżeli nie chcą Państwo korzystać z gotowych wzorów, które z łatwością można znaleźć w internecie, polecamy utrzymać całość w klasycznym stylu. Można zacząć najprościej, czyli na wierzchniej stronie napisać zwyczajnie „Zapraszamy na ślub!”. Następnie dokładnie określić datę, miejsce oraz inne istotne szczegóły wydarzenia. To zagwarantuje parze, że wspomniała o wszystkich najważniejszych kwestiach, a jednocześnie zapewnia uniwersalną formę, tak że zaproszenie można wysłać do wszystkich gości. Zwyczajowo na zaproszeniach dopisuje się, że gość może przyjść z osobą towarzyszącą. Jest to bardzo uprzejmy zwyczaj, który nadal jest praktykowany. Sprzyja dobrej zabawie i pozwala wszystkim czuć się swobodniej. Jest to istotne zwłaszcza na dużym weselu, gdzie zaproszone osoby pochodzą z różnych kręgów – zapraszamy rodzinę obojga partnerów, część znajomych jeszcze ze szkoły lub ze studiów, z byłej i obecnej pracy, a część to przyjaciele, z którymi znamy się od lat. 

 

Osobną kategorią są często zaproszenia dla rodziców. Są to zdecydowanie wyjątkowe osoby, które para młoda wyróżnia nie tylko specjalnym miejscem blisko siebie przy stole weselnym, ale także zaproszeniem. Może być ono zindywidualizowane lub zawierać krótkie podziękowanie za całą pomoc i ogólne wsparcie. Kilka miłych słów napisanych na kartce to jedynie drobny gest, który z pewnością bardzo ucieszy rodziców Państwa Młodych. Dla nich to również wyjątkowa chwila, dlatego warto podkreślać w każdym momencie, że docenia się ich obecność i zaangażowanie. Jeżeli zastanawiacie się, jak napisać zaproszenia dla dzieci – podpowiadamy! Wszystko wedle własnego uznania. Możemy wysyłać jedną kartkę dla całego domu, zapraszając każdego z domowników z osobna wraz z dopiskiem o osobie towarzyszącej. Można jednak oddzielnie wysłać zaproszenia na ślub dla rodziców oraz dla ich dzieci. Jest to szczególnie mile widziany gest, jeśli dziecko jest w wieku nastoletnim lub starsze. Nada to mu poczucia odrębności i sprawi, że poczuje się wyróżnione spośród dorosłych.   

 

Jak wypisać zawiadomienie o ślubie do pracy?

Zaproszenia na wesele rozdawane w miejscu pracy to od dawna temat, który budzi dużo emocji. Zapewne znajdzie się wielu zwolenników zaproszenia wszystkich współpracowników, inni woleliby jedynie poinformować o dniu i miejscu ceremonii ślubu, a z kolei reszta w ogóle nie łączyć spraw prywatnych z pracą, a więc i nie chce zawiadamiać o ślubie ani weselu w swoim miejscu pracy. Jest to bardzo indywidualna kwestia i nie ma na nią prostego rozwiązania lub stosowanej etykiety. Zależy to głównie od relacji, jakie panują w pracy oraz rozmiaru firmy. Czymś innym jest zaproszenie przyjaciół z pracy, a zupełnie innym gestem zaproszenie każdej osoby, jeżeli podaliśmy sobie dłoń jedynie raz w życiu. Para zdecydowanie powinna to ustalić ze sobą i wspólnie podjąć tę decyzję, uzależniając ją nie tylko od swoich oczekiwać oraz sympatii, ale także od planowanego budżetu. Aby uniknąć ewentualnych niezręczności, pamiętajmy o tym, żeby zaprosić koleżanki oraz kolegów z pracy wraz z osobą towarzyszącą. Dzięki temu będą się czuli swobodniej wśród rodziny i przyjaciół Państwa Młodych, a to pozwoli na jeszcze lepszą zabawę. 

 

Prawdopodobnie najczęstszym ruchem jest jedynie powiadomienie współpracowników o dacie ślubu. Dzieje się tak zwłaszcza, jeżeli para pracuje razem. Nie będzie trudno zauważyć, że zaczną nosić obrączki. Miłym gestem jest zaproszenie wtedy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w ceremonii, ale bez specjalnego zaproszenia na wesele. Jest to już bardziej prywatna zabawa, zarezerwowana dla wybranych bliskich i rodziny. Oczywiście nie musi to oznaczać kameralnej atmosfery! W takim momencie w głowach par młodych powstaje pytanie, jak napisać zaproszenie w eleganckim stylu, aby jedynie poinformować o ceremonii. Wystarczy sięgnąć do najprostszych rozwiązań – wywiesić ogólne zaproszenie na wspólnej tablicy ogłoszeń lub poprosić o uwagę na koniec wspólnego spotkania. Znając własne środowisko pracy, para będzie najlepiej wiedziała, w jaki sposób poinformować kolegów i koleżanki z pracy o zbliżającej się dacie ślubu. 

 

Przez wiele lat dużo osób otrzymujących oficjalne zaproszenia mogło się zastanawiać nad charakterystycznym RSVP – co to znaczy? Jest to skrótowiec pochodzący z języka francuskiego i oznacza dosłownie „proszę odpowiedzieć”. Umieszcza się go na zaproszeniach, jeżeli nadawca chce potwierdzić zamiar przybycia odbiorcy. Warto jest dodać to na dole zaproszenia weselnego. Pozwoli to dużo wcześniej oszacować liczbę spodziewanych gości i lepiej zaplanować imprezę, unikając niespodzianek. Dzięki temu będziemy mogli określić, ile dań przygotować lub jak dokładniej ustawić stoły. Generalnie – im wcześniej, tym z pewnością lepiej. 

 

Gotowe zaproszenia ślubne – wady i zalety

Własnoręcznie wykonywane zaproszenia ślubne dla rodziców i wszystkich bliskich mogą okazać niewspółmiernie wyczerpujące w porównaniu z uzyskanym efektem. Na szczęście dostępnych jest już wiele pięknych wzorów zaproszeń, dzięki czemu można niemal dowolnie dostosować wybrany styl do swoich upodobań. Nasza firma zwraca uwagę, aby jak najlepiej dopasować oferowane motywy kolorystyczne do zmieniających się gustów Państwa Młodych. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo palety kolorystyczne podążające za najnowszymi trendami, ale także rozwiązania dla osób, które preferują bardziej klasyczny wygląd. 

 

Jak napisać zaproszenie, mając mocno ograniczony czas oraz mniejsze zdolności manualne? Kupić gotowe! Pogrupowanie kolorystyczne na zielony, niebieski, różowy oraz inne kolory daje możliwość idealnego dopasowania palety barw z aranżacją wnętrza sali weselnej. Dzięki temu uzyskają Państwo spójny motyw i kolejny szczegół będzie stanowił o wyjątkowości tej okazji. Przez długi czas gotowe zaproszenia na wesele były równoznaczne z prostymi szablonami oraz mało elegancką estetyką. Wraz z najnowszymi technikami druku oraz współpracy z projektantami nasze kartki spełnią wymagania osób o wyrafinowanym guście. Oferujemy szeroki wybór produktów związanym ze ślubem, nie tylko zaproszeń. Na naszej stronie znajdą Państwo także księgi gości weselnych, etykietki na prezenty i/lub alkohol, tabliczki na stoły, wzory menu oraz wiele więcej. Warto zwrócić uwagę również na próbki zaproszeń i winietek ślubnych. Pogrupowane tematycznie pozwolą Państwu podjąć najlepszą decyzję jeszcze przed zakupem większej ilości. W zestawie znajduje się zaproszenie na ślub (w formacie 14 x 14 cm), dopasowana wkładka do zaproszenia, zawieszka, winietka, magnes oraz oczywiście koperta. Serdecznie zapraszamy do testowania i do kontaktu z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby dobrać najlepsze rozwiązanie, które spełni Państwa oczekiwania, a jednocześnie sprawi, że dzień ślubu będzie rzeczywiście niezapomnianym przeżyciem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl