Kolory


Wybór zaproszeń ślubnych to z jednej strony temat niełatwy, a z drugiej ekscytujący. To bowiem pierwszy element, który zapowiada ten wyjątkowy dzień - ich wybór musi być zatem przemyślany oraz indywidualnie dopasowany. Kolor zaproszeń dobrze, jeśli będzie łączyć się z barwą przewodnią Waszego wesela, bukietem Panny Młodej czy chociażby kolorem winietek na weselnym stole. Na rynku dostępnych jest tyle pięknych zaproszeń, że trudno wybrać to jedno, idealnie pasujące do Waszego dnia. Wybór nie jest łatwy, ale możliwy!

Kolor jest bardzo ważny

Ślub to bez wątpienia dzień niezwykle uroczysty i radosny, a zatem kolory zaproszeń również powinny odzwierciedlać charakter tego wydarzenia. Do klasycznych kolorów zaproszeń ślubnych należą z całą pewnością biel, róż i pastelowe odcienie. To od kilku już sezonów niesłabnące hity kolorystyczne, bardzo często wybierane przez Młode Pary. Trudno się dziwić, są przecież uniwersalne, budzące miłe skojarzenia i łatwe do połączenia z innymi.

Biel jest królową kolorów każdego wesela - niezmiennie dzisiaj i trzydzieści lat temu. Biała jest przecież suknia ślubna Panny Młodej, to kolor od wieków zarezerwowany właśnie na okazję uroczystości zaślubin. Symbolizuje czystość uczucia, ale także nieskalaność Panny Młodej. Jest kolorem odświętnym, nieco uwznioślającym - bez względu na to czy ślub odbywać się będzie w kościele, czy będzie to ślub cywilny w urzędzie. Kolor biały jest również na tyle wyjątkowy, że stanowi świetną bazę do całego wystroju - świetnie komponuje się z różem, ale też z burgundem, czerwienią, a nawet kolorem juty. Warto też zauważyć, że białe zaproszenia nie są nudne - wystarczy, że pojawiają się na nich różne faktury czy kilka drobnych diamencików.

Ulubione barwy Par Młodych

Wszelkie odcienie różu i fuksji, te zupełnie delikatne, jak i te bardziej zdecydowane, cieszą się niesłabnącą popularnością Młodych Par. Są radosne, kojarzące się niezwykle ciepło i przywodzące na myśl same pozytywne, romantyczne skojarzenia. Róż jest także kolorem bardzo kobiecym, każda Panna Młoda wybierając róż lub fuksję poczuje się wiosennie, młodo i niezwykle wyjątkowo.

Pastele wybierane są od kilku już sezonów przez Pary Młode. Dlaczego? Przede wszystkim przez ich delikatność, lekkość i możliwość bogatego wyboru - praktycznie większość podstawowych kolorów może mieć swój pastelowy odpowiednik. Dzięki temu można śmiało tworzyć wszelakie kombinacje z innymi kolorami. Pastele świetnie także wyglądają w zestawieniu z zielenią kwiatów czy złotymi dodatkami, tworząc iście wiosenną atmosferę lub niepowtarzalny, luksusowy klimat.

Motyw przewodni wesela - jaki kolor?

Wśród Młodych Par popularne są także kolory nawiązujące do natury - kolor juty, brązy drewna, naturalnego lnu czy zieleni. Styl boho czy styl rustykalny, gdzie króluje drewno, zieleń, delikatne odcienie beżu i pastele, to jeden z gorących motywów ślubnych ostatnich sezonów. To jednak od gustu i charakteru Pary Młodej zależy kolor, który wybiorą jako motyw przewodni wesela. Osoby lubiące niestandardowe rozwiązania chętnie wybiorą kolory zdecydowane, mocne - burgund czy fuksję, a te, o wrażliwej, artystycznej duszy zapewne oczarowane będą pastelami i kolorami ziemi. Ważne, aby kolor przez Was wybrany, nawet po latach przywoływał w Was wyłącznie ciepłe myśli.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl