Czy rozmiar zaproszeń ślubnych ma znaczenie? 0

Zaproszenia ślubne to przedsmak tego, co czekać będzie wszystkich gości na weselu. Dlatego muszą one znakomicie się prezentować, a przy tym pobudzić wyobraźnię zaproszonych. Najistotniejszą zasadą jest ta, która dotyczy tego, że zaproszenie powinno być w stylu, w którym odbędzie się całe wydarzenie. To pozwoli na zachowanie odpowiedniej harmonii. Z czego wynika, że należy się skupić zarówno na rodzaju i gramaturze papieru, jak i na jego formacie.

zaproszenia ślubne

Zaproszenia ślubne - komplety

Przygotowywanie zaproszeń jest jednym z najważniejszych kroków, podczas organizowania wesela. Mogą one przybierać różne formy - proste, składane czy nawet interaktywne. Zaproszenia ślubne otwierane są jednak jednymi z najbardziej popularnych, w których zawrzeć można najważniejsze informacje. Niezaprzeczalnie istotną kwestią jest jednak rozmiar. Na rynku dostępne są różne warianty zaproszeń, wśród których znaleźć można proste w formie modele, jak i te bardziej fantazyjne. Standardowe wymiary nie przekraczają 14,8x21 cm, czyli formatu A5. Większe modele w wielu przypadkach po prostu mogą okazać się zbyt nieporęczne i mniej funkcjonalne. Decyzja ta powinna zostać również oparta na sposobie doręczania zaproszeń, gdyż jeśli para młoda będzie to robić osobiście to można pozwolić sobie na większy format. Z kolei, jeśli zaproszenia wysyłane będą pocztą, to kwota finalna może okazać się znacznie wyższa, czyli jest to mniej opłacalne. Stąd w tym przypadku mało kto pokusi się o większe rozmiary swoich zaproszeń.

Zaproszenia ślubne na zamówienie

Zaproszenia na zamówienie cieszą się wysoką popularnością, biorąc pod uwagę fakt, że wykwalifikowane osoby zajmują się zarówno projektowaniem, jak i tworzeniem. Dzięki pomocy specjalisty można pokusić się o oryginalne koncepcje, które mogą znacznie lepiej prezentować się od standardowych projektów. Efektywną alternatywą prostokątnych zaproszeń mogą okazać się warianty kwadratowe, zwłaszcza jeśli zostaną one opatrzone odpowiednimi ornamentami czy fakturami. Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się jednokartkowe zaproszenia. Tutaj można pobawić się większym formatem, jeśli istnieje taka możliwość. Należy pamiętać, że zaproszenia i winietki powinny być w jednym stylu, dlatego przy okazji zamawiania zaproszeń, warto wziąć pod uwagę również winietki, jeśli chcemy uwzględnić ich obecność na weselu.

Wielkość zaproszenia ma znaczenie wyłącznie w kwestii finansowej. Zatem format zależy przede wszystkim od środków, którymi dysponuje para młoda. Generalnie nie ma żadnej zasady dotyczącej tego, jaki konkretnie rozmiar mają posiadać zaproszenia. Jest to opinia w zupełności indywidualna. Każdy może zaszaleć z wielkością swoich zaproszeń, aby postawić na oryginalność.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl