Czcionki weselne

Czcionki weselne

Wybór koloru przewodniego na wesele, idealnego zaproszenia na ślub czy wymarzonego bukietu to tylko część istotnych decyzji związanych z tym najważniejszym dla Was dniem. Jednym z detali, o którym warto pomyśleć w natłoku weselnych spraw, jest wybór odpowiedniej czcionki ślubnej. Czy to naprawdę aż takie ważne?

Czcionka ślubna z całą pewnością jest tym, co łączy wszystkie weselne elementy: zaproszenia ślubne, winietki, podziękowania dla gości, menu czy listę gości przy poszczególnych stolikach. Tak, jak zaproszenie jest tym elementem, który jako pierwszy widzą goście przyszłej Pary Młodej, tak czcionka ślubna jest tym elementem, od którego równie sporo zależy - często świadczy bowiem o dobrym guście, wyczuciu stylu i estetyki. Może nadać indywidualnego charakteru zaproszeniom, ale nie możemy zapominać przede wszystkim o tym, aby była czytelna.

Czcionki do wyboru:

czcionki do zaproszeń ślubnych | www.moje-zaproszenia.pl

Jak zaznaczyć wybraną czcionkę w zamówieniu?

Na stronie wybranego produktu wybierz nr czcionki w opcji wyboru dla "Czcionka".

Jeśli chcesz aby teksty w wybranym produkcie były wypisane czcionką jak na zdjęciach wybierz "standardowa(jak na zdjęciach)" w opcji wyboru dla "Czcionka"

przykład

 

Jak wybrać czcionkę do  zaproszenia ślubnego | Moje Zaproszenia

 

Chcesz użyć innej czcionki?
Nie ma problemu. W odpowiedzi na e-mail potwierdzający zamówienie proszę podać nazwę czcionki, którą mamy użyć w zaproszeniu (czcionka powinna być darmowa do użytku komercyjnego). Możesz ją także wysłać bezpośrednio na adres kontakt@moje-zaproszenia.pl

W wybranym produkcie wybierz z rozwijanego pola "Czcionka" opcję "własna".

przykład

 

Własna czcionka do zaproszenia ślubnego | Moje Zaproszenia 

Czcionka - wyraz osobowości

Idealnym rozwiązaniem jest możliwość personalizacji całego zaproszenia, czyli wyboru poszczególnych jego elementów: wiersza, tekstu przewodniego czy właśnie czcionki. Taka forma jest bardzo wygodna dla Par Młodych. Możliwość indywidualnego wyboru czcionki na zaproszenia i inne elementy weselne to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie wszystkie szczegóły i chcą uzyskać jak najlepszy efekt. Czcionka paradoksalnie może zdradzać charakter przyszłych małżonków - artystycznym duszom zapewne spodoba się czcionka ślubna niestandardowa, z długą, pociągłą i zawijaną kreską. Parze, która twardo stąpa po ziemi, spodobać się może czcionka standardowa, pozbawiona wszelkich fantazyjnych zawijasów. Za klasyczną zazwyczaj przyjmuje się font Arial bez pogrubień czy kursywy.

Jaka czcionka do jakiego stylu?

Warto również pamiętać i o tym, że czcionkę ślubną warto dopasować nie tylko do charakteru Pary Młodej, ale również do estetyki samych zaproszeń. Jeżeli postawimy na wyjątkowo ozdobne, kwieciste zaproszenia ślubne, warto przemyśleć, czy czcionka niestandardowa będzie dobrym wyborem - nie wprowadzi sztucznego przepychu, a jej kreska nie przysłoni treści zaproszenia, czyli tego, co tak naprawdę najważniejsze. Prosta, uniwersalna pasuje do zaproszeń utrzymanych w stylu boho czy eko - oba w założeniu hołdują prostocie, wszelkie fantazyjne formy będą zwyczajnie się gryzły z koncepcją całości. Natomiast jeśli zdecydowaliście się na wybór klasycznych, czcionka fantazyjna, z zawijasami i zdobieniami z całą pewnością będzie pasować do konceptu całości.

 
 

Pliki z danymi do zamówienia:
Pobierz pliki z danymi do zamówienia
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl